Jak spędzać czas z dzieckiem?

jak spędzać czas z dzieckiem
jak spędzać czas z dzieckiem

Na wpisaną w google frazę „jak spędzać czas z dzieckiem” dostajemy gazylion pomysłów, z których każdy kolejny jest coraz bardziej wymyślny. Milion spotkań i warsztatów w stylu programowanie dla roczniaka, przygotowywanie sushi – warsztaty dla dwulatków, tapicerowanie kanapy przy dźwiękach Mozarta – podstawy – od 2 roku życia 😀  Można się załamać, prawda?

W pewnym momencie sama złapałam się na tym, że szukałam wymyślnych rozrywek dla swojego pięciolatka, bo przecież… musi się wszechstronnie rozwijać i WSZYSCY TAK ROBIĄ. Co więcej, brałam udział w jakiś spotkaniach dla dzieci, chociaż spotkań z obcymi ludźmi po prostu nie lubię.

A później wyluzowałam. Mamy dwójkę dzieci, które potrafią już powiedzieć co lubią, a czego nie lubią. Moje dzieci nie lubią rysować i malować. Ja też nie lubię, więc nie rysujemy.

Lubią za to robić… konfetti (faza trwa już od tygodnia) :D.  Więc siedzę z nimi, ze starych gazet wycinamy długie paski, które później tniemy na kwadraty.  I nic wielkiego się nie dzieje.

Oczywiście za pierwszym razem próbowałam optymalizować proces cięcia konfetti, tnąc po 5-6 pasków naraz, BO BĘDZIE SZYBCIEJ 😀 No i niestety poległam. Młody powiedział, że trzeba pojedynczo, bo wtedy jest dokładniej. Tu nie ma milestonów i nie ma końca tego projektu. Tu liczy się proces. Niekończący się proces 🙂

Siedzimy, tniemy i gadamy.  Nie jest to dla mnie „poświęcanie czasu” dzieciom. To jest czas kiedy mogę się totalnie wyciszyć, wyluzować i nie myśleć o niczym innym, niż tylko o cięciu pasków.

Originally posted 2017-10-04 07:51:44.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kocyk dla noworodka

Kocyk dla noworodka – niezbędny element wyprawki

czas z dzieckiem

3 kroki do lepszej organizacji czasu