Drewniane zabawki

drewniane zabawki, zabawki drewniane

Zabawki z drewna podbijają serca dzieci od pokoleń i choć mogło by się wydawać, że już dawno zostaną wyparte przez te plastikowe, to wcale się tak nie dzieje. Drewniane zabawki mają bowiem wiele zalet, które dają im przewagę nad plastikowymi odpowiednikami. Są to przede wszystkim solidność, rozwijanie wyobraźni dziecka, samowystarczalność czy brak złego wpływu na środowisko.

Solidne wykonanie

Nikt nie lubi marnować pieniędzy, a kupowanie zabawek niestety często przypomina właśnie wyrzucanie pieniędzy w błoto. Obecne propozycje od producentów bardzo szybko bowiem nudzą się dzieciom albo zostają uszkodzone już po kilku dniach ze względu na delikatne elementy. Kupując zabawkę z drewna, rodzice mogą być natomiast pewni, że ich dziecko nie uszkodzi jej w kilka chwil i że nie znudzi się nią szybko.

Sprzyjające wyobraźni

Największą przewaga zabawek drewnianych czasem postrzegana jest jako ich wada – wyglądają znacznie skromniej, nie mają świecących elementów i nie wydają dźwięków. Prosta forma prezentuje się bardzo niepozornie w zestawieniu z wieloma zabawkami z plastiku. Jednocześnie to właśnie dzięki temu drewniane zabawki tak świetnie rozwijają wyobraźnię dziecka i można się nimi bawić na mnóstwo sposobów. Ze względu na swoja prostotę drewniane zabawki są także samowystarczalne – nie potrzebują wymiany baterii czy ładowania. Można się nimi bawić zawsze i bez przeszkód.

Czynnik ekologiczny

Dla wielu rodziców znaczenie ma także kwestia wpływu zabawki na środowisko i zdrowie dziecka. Zabawki ekologiczne, do których zdecydowanie należą te z drewna, nie będą rozkładać się tak długo jak plastik. Drewno jest naturalnym materiałem, a przy produkcji zabawki nie wykorzystuje się tak wiele energii jak w przypadku tych z plastiku. Zabawki z drewna wolne są także od chemicznych dodatków i szkodliwych substancji.


Zobacz też:

Idealny prezent na dzień dziecka – jak go wybrać?

Chusta elastyczna: dlaczego warto ją mieć?

Originally posted 2019-06-07 09:17:11.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Istnieje wiele praktyk, które rodzice mogą stosować, aby wspierać zdrowy rozwój emocjonalny u swoich dzieci.

Wyjazd w góry z dzieckiem latem?

bez pośpiechu czas z dzieckiem

Mamo, zostaw! Ja sam!