Wyjazd w góry z dzieckiem latem?

Istnieje wiele praktyk, które rodzice mogą stosować, aby wspierać zdrowy rozwój emocjonalny u swoich dzieci.

Wyjazd w góry z dziećmi wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba się upewnić, że spakowane zostały wszystkie niezbędne akcesoria, które zapewnią komfort i bezpieczeństwo w podróży. Jakie przedmioty trzeba więc zabrać w góry z dzieckiem i czego na pewno nie może zabraknąć?

Kalosze na spacery

Pogoda w górach może być naprawdę zmienna. Bardzo często pojawia się deszcz, co nie oznacza, że musi on koniecznie przeszkodzić w wyjściu z dzieckiem na dwór. Przed wyjazdem w góry warto się więc zaopatrzyć w kalosze, które umożliwią zabawę na świeżym powietrzu nawet, gdy pogoda nie będzie dopisywać. Ważne, by tego rodzaju obuwie było lekkie i miękkie, by zapewnić wysoki komfort noszenia. Istotne jest także, by buty jak najlepiej spełniały swoją funkcję, a więc by skutecznie zabezpieczały stopy przed wilgocią. W przypadku opadów na dworze jest też bardzo ślisko, dlatego warto wybrać buty, które będą posiadały podeszwę antypoślizgową. Dobrym wyborem mogą być kalosze od niemieckiej marki Playshoes. Są one nie tylko wygodne i całkowicie wodoodporne, ale także zapewniają dziecku bezpieczeństwo w ciemności czy podczas złej pogody dzięki odblaskowej aplikacji na pięcie.

Nocnik i nakładka na sedes

Dziecku w podróży bardzo trudno wytłumaczyć, że musi poczekać na znalezienie toalety. Maluch potrzebuje niemal natychmiastowej reakcji ze strony rodzica, toteż konieczne jest zabranie w podróż nocnika. Jeszcze lepiej może sprawdzić się produkt 2w1, czyli produkt Pottete Plus – nocnik i nakładka na toaletę pasująca do każdego rodzaju muszli. Nocniczek można dodatkowo wyposażyć w jednorazowe woreczki pochłaniające ciesz i przykre zapachy, idealne na wycieczki w góry. Produkt posiada też nóżki z systemem antypoślizgowym, by zapewnić dziecku higienę i bezpieczeństwo podczas korzystania z toalety w miejscach publicznych. Pottete Plus został zaprojektowany z myślą o podróżowaniu, dlatego zmieści się w podręcznej torbie na pieluchy czy w wózkowym koszyku.

Bidon ze słomką

Podczas letnich wycieczek konieczne jest zadbanie o właściwe nawodnienie malucha, dlatego niezbędnym produktem w podróży okaże się bidon. Jednym z takich produktów jest bidon B.Box wyposażony w obciążoną słomkę umożliwiającą picie płynów do ostatniej kropelki. Dziecko może przechylać go do góry nogami, tak samo jak przy piciu z butelki. Aby zapewnić dłuższy czas użytkowania producent proponuje specjalnie zaprojektowaną szczoteczkę oraz dwie dodatkowe słomki.

Plecak dla dziecka

Żadna wycieczka w góry nie może obejść się bez plecaka. Właśnie dlatego idealną propozycją może okazać się plecak dla dziecka Penny Scallan. Wyposażony jest w bardzo pojemną kieszeń główną, w której zmieszczą się niezbędne akcesoria oraz zabawki dziecka. Co więcej, przy produkcji plecaka uwzględniono konieczność spożywania przez dziecko posiłku w podróży. Plecak został wiec wyposażony w dodatkową kieszeń pokrytą materiałami niepochłaniającymi wody oraz zapachów. Dzięki temu można w nim przechowywać drugie śniadanie. Umiejscowienie kieszeni sprawi ponadto, że latem jedzenie nie będzie bezpośrednio narażone na słońce, a tym samym dłużej pozostanie świeże.

Originally posted 2019-05-28 09:29:04.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

patyk

Mamo, to nie jest patyk

drewniane zabawki, zabawki drewniane

Drewniane zabawki