Jak przygotować się na zimowy wyjazd z dzieckiem w góry?

zima z dzieckiem w górach

Wyjazd z dzieckiem w góry to dla rodziców duże wyzwanie, szczególnie zimą. Muszą oni bowiem upewnić się, że wszystkie niezbędne elementy zostały spakowane. Tylko wtedy będzie można zapewnić dziecku komfort, a przede wszystkim bezpieczeństwo. Jak więc przygotować się na taki wyjazd?

Narty do wózka

Podczas wyjazdu w góry z dziećmi zimą opady śniegu są praktycznie gwarantowane. W związku z tym trzeba przygotować się na to, że prowadzenie wózka podczas codziennych spacerów będzie znacznie utrudnione. Warto sięgnąć po narty do wózka, na przykład XL-PRO. Tego rodzaju produkt przeznaczony jest do wózków o kołach mających wymiary 24-34 cm.

Narty sprawdzają się nawet przy wysokich śniegach i pozwalają na wygodne prowadzenie wózka na spacerach. Również przymocowanie koła do płozy nie nastręcza większych trudności i przebiega bardzo sprawnie – wystarczy użyć paska rzepowego.

Ciepły posiłek

Małe dziecko jest szczególnie podatne na wahania temperatur, w związku z czym niezwykle istotne jest zapewnienie mu zimą ciepłego jedzenia oraz picia. Możliwe jest to dzięki termobutelce Pura Kiki, czyli bezpiecznemu i nowoczesnemu systemowi sztucznego karmienia niemowląt i małych dzieci. Butelka dostosowuje się do sposobu ssania dziecka, dzięki czemu zapewnia mu pełen komfort. Równie użyteczna okazuje się gdy dziecko podrośnie, a jego potrzeby się zmienią. Gadżet pozwala na łatwe przejście z butelki niemowlęcej na kubek niekapek.

Produkt ten nadaje się zarówno do ciepłych, jak i zimnych napojów i utrzymuje pożądaną temperaturę do 6 godzin. Taka butelka stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych jej odpowiedników czy bidonów, a największym atutem z pewnością jest ustnik umożliwiający picie bezpośrednio z butelki.

Plecak dla dziecka powinien także zawierać termos, w którym znajdzie się ciepły posiłek. Może to być na przykład produkt od marki Thermos, w którym skorzystano z technologii próżniowej. Doskonale sprawdza się zarówno latem, jak i zimą. Dzięki termosowi możliwe jest utrzymanie ciepła jedzenia nawet do 7 godzin, a w przypadku zimnych produktów – zachowanie ich świeżości. Zaletą termosu jest także jego kształt – utwór wlewowy jest na tyle szeroki, by pozwolić na swobodne napełnianie termosu, jak również spożywanie posiłku bezpośrednio z niego. Nakrętka także może pełnić rolę naczynia.

Termobuty

Bardzo dużo ciepła ucieka przez stopy, dlatego ważne jest zadbanie o odpowiednie obuwie. Podczas pobytu w górach w najzimniejszych miesiącach temperatura może być naprawdę niska. Nie oznacza to jednak konieczności rezygnacji ze spaceru. Zamiast tego można zaopatrzyć się w termobuty, które zapobiegną marznięciu stópek.

Jedną z takich propozycji prezentuje niemiecka marka Playshoes. Buty idealnie sprawdzają się podczas zimowych spacerów, a nawet przy wyjściu na sanki. Wykazują odporność na wiatr i wodę, a ponadto są łatwe w zakładaniu dzięki wygodnym rzepom. Podeszwa antypoślizgowa i elementy odblaskowe gwarantują większe bezpieczeństwo, natomiast miękkość butów sprawia, że dziecko przez cały pobyt na dworze będzie czuć się komfortowo.


4 kroki do łatwiejszych poranków

Jak ogarnąć zero waste z dzieckiem – top 10 wskazówek

Idealny prezent na dzień dziecka – jak go wybrać?

Originally posted 2022-06-03 20:09:05.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Gdzie na egzotyczne wakacje

Gdzie najlepiej na egzotyczne wakacje?

relacje z rówieśnikami

Relacje z rówieśnikami – jak pomóc dziecku zbudować fajne relacje