Czas na dziecięcy cosplay!

cosplay

Cosplay – czy słyszałeś kiedyś, o czymś takim? Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Twoja pociecha wie na ten temat więcej, niż Ty! Nie ma się jednak, czego się bać. Cosplay to nic innego, jak ciekawe hobby, w ramach którego cosplayerzy – osoby zgłębiające ten temat – tworzą przebrania i wcielają się w fikcyjne postacie. Zjawisko to staje się dość popularne, a sklepy prześcigają w ilości oferowanych kostiumów i coraz więcej dzieci podąża za tą modą. Dziś mamy dla Ciebie 3 przebrania, które z pewnością pokocha Twoje dziecko!

Krótka historia cosplayu

Termin cosplay powstał w Japonii w 1984 roku, ale za genezę tego zjawiska uznaje się konwent 1st World Science Fiction Convention, który miał miejsce w Nowym Jorku już w 1939 roku. Cosplayowanie oznaczać może każdą sytuację, w której ważną rolę odgrywa jakiś strój i zmiana charakteru, a miejsce występu nie ogranicza się jedynie do sceny czy konwentu. Cosplayerzy inspirują się wieloma źródłami, ale najbardziej popularnymi są zdecydowanie komiksy ze szczególnym uwzględnieniem mangi oraz anime. Dotyczy to jednak również seriali telewizyjnych, pełnometrażowych filmów aktorskich i animowanych, a także gier wideo.

Cosplay cały czas się rozwija. Okres lat 90-tych to dla cosplayu szczególny czas, gdyż to właśnie wtedy zyskał on miano fenomenu w wielu częściach Azji, a szczególnie w Japonii i to właśnie z tą częścią świata jest kojarzony najmocniej. Tam też możemy spotkać najwięcej cosplayerów, ale niemal na całym świecie znajdźmy ich także na różnego rodzaju zlotach fanów fantastyki oraz kultury azjatyckiej, a coraz częściej także w codziennym życiu, gdyż maluchy – także w Polsce – naprawdę pokochały przebieranki.

A teraz mamy dla Was 3 stroje cosplay, które w ostatnim czasie najbardziej zyskują popularność wśród dzieciaków w naszym kraju.  

Nobara Kugisaki z „Jujutsu Kaisen”

To przebranie zawiera następujące elementy: mundurek szkolny, na który składa się czarna spódnica oraz kurtka zapinana na guziki, czarne pończochy, pas do trzymania gwoździ, młotka i słomianej lalki oraz oczywiście specjalna peruka, bez której nie może obyć się żaden prawdziwy cosplayer.

Yumeko Jabami z „Kakegurui”

Aby stworzyć to przebranie potrzebne nam będzie kilka rzeczy, takich jak: mundurek akademicki, na który składa się marynarka z czarnymi detalami, biała koszula oraz spódnica w kratę, czarne zakolanówki, minimalistyczny krawat lub muszka, karta identyfikacyjna oraz – jak wszędzie – odpowiednia peruka.

Nezuko Kamado z „Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba”

Kostium ten składa się z następujących elementów: różowe kimono w gwiaździste wzory, obi – pas w biało-czerwoną kratkę z tasiemką do przewiązania w talii, czarne haori, czyli peleryna, kokarda do włosów, akcesorium bambusowego ustnika, getry wraz z tasiemkami, białe skarpetki, sandały zori oraz oczywiście – peruka. 

Czy Twoje dziecko czyta mangę? A może ogląda japońskie anime? Może być też po prostu fanem przebieranek lub bardzo interesować się cosplayem. Jeśli tak jest, to koniecznie zainteresuj się tym tematem i pomóż mu rozwijać jego pasję np. poprzez zakupienie mu jakiegoś ciekawego kostiumu.

Originally posted 2023-02-06 19:44:35.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

zabawa w wojnę

Twoje dziecko bawi się w wojnę? Nie ma powodu, by mu tego zabraniać!

Pedagogika RIE

Pedagogika RIE, czyli nowe spojrzenie na pedagogikę