Ciekawe prezenty na baby shower, czyli jak połączyć użyteczność z oryginalnością

ciekawe prezenty na baby shower

Znalezienie idealnego prezentu na baby shower może okazać się dużym wyzwaniem. Niektórzy rodzice wprawdzie przygotowują listę prezentową, wypisując na niej wszystkie niezbędne im rzeczy. Takie podejście do tematu wciąż jest jednak rzadkością. Nie każdy z gości chce zresztą sięgać po oczywiste rozwiązania takie jak pieluchy, komplet smoczków czy środki do pielęgnacji dziecka. Na szczęście to nie jedyna droga, a użyteczność może iść w parze z użytecznością. Jakie ciekawe prezenty na baby shower mogą zdać egzamin?

Kosz upominkowy

Nie zawsze sam prezent musi być niezwykle oryginalny. Czasami sprawdzi się już wręczenie go w nietypowej formie. Ci goście, którzy chcą mieć pewność, że ich prezent będzie praktyczny, a jednocześnie mają ochotę jakoś wyróżnić się z tłumu, mogą wybrać kosze upominkowe. Cała koncepcja jest prosta – wystarczy wybrać ładny kosz, włożyć do niego przydatne akcesoria i całość ładnie zapakować. Mimo, że takie kosze zawierają właściwie podstawowe, bardzo oczywiste produkty, można uznać je za ciekawe prezenty na baby shower. Prezentują się bowiem naprawdę świetnie, a dzięki starannemu zapakowaniu, rodzice widzą, że gość naprawdę zaangażował się w w ich przygotowanie. Poza tym można pokusić się o stworzenie kosza tematycznego – na przykład takiego z motywem kąpieli, w którym znajdzie się miękki ręcznik, kosmetyki, termometr do sprawdzania temperatury wody czy gumowe kaczuszki. Innym dobrym rozwiązaniem będzie kosz z akcesoriami przydatnymi przy karmieniu takimi jak śliniaki, butelka, plastikowy talerzyk i sztućce czy siateczki do karmienia niemowląt. 

Wanienka dla niemowląt

To kolejny prezent, który z pewnością okaże się przydatny, a jednocześnie istnieje naprawdę mała szansa, że którykolwiek z gości też się na niego zdecyduje. Osoby szukające praktycznych rozwiązań, zwykle myślą raczej o pieluchach czy kosmetykach. Tymczasem przenośna wanienka dla niemowląt to niezbędny element dziecięcej kąpieli. Można sięgnąć także po model wyposażony w dodatkowe udogodnienia, jak chociażby wbudowany termostat, dzięki któremu rodzice będą mieć pewność, że temperatura wody jest odpowiednia. 

Otulacz

Kolejnym świetnym pomysłem może okazać się otulacz. To idealny prezent na baby shower, który z pewnością zostanie doceniony przez rodziców. Tego rodzaju koce mają naprawdę wiele zastosowań, dzięki czemu są kolejnym niezbędnym elementem, które powinno mieć każde dziecko. Z ich pomocą nie tylko można zawinąć malucha, zapewniając mu komfort snu. Otulacz może pełnić także chociażby rolę maty, nakrycia do karmienia czy znaleźć wiele innych zastosowań.

Wskazówki dla rodziców

W przypadku, gdy rodzice spodziewają się pierwszego dziecka, nie mają doświadczenia. Przez to mogą być bardzo zestresowani czy mieć mnóstwo pytań związanych z wychowaniem malucha, opieką nad nim czy pielęgnacją. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem może okazać się przygotowanie prezentu z przydatnymi wskazówkami. Tutaj pole do popisu jest naprawdę szerokie. Taki dziennik można podzielić na przykład na sekcje dotyczące różnych aspektów wychowania dziecka i zawrzeć tam przydatne wskazówki. Można nawet pójść nieco dalej, zamieszczając w nim inspirujące cytaty czy linki do pomocnych artykułów. Ciekawe prezenty na baby shower to też te maksymalnie spersonalizowane, dlatego do dziennika można dołączyć też na przykład mapę okolicy rodziców, na której zostaną zaznaczone przyjazne dzieciom kawiarnie, najlepsze szlaki spacerowe czy chociażby kluby fitness z zajęciami dla mamy i dziecka. 

Czas wolny

Na baby shower zwykle kupuje się akcesoria związane z dzieckiem i opieką nad nim. Równie dobrze można jednak pójść w zupełnie inną stronę i podarować rodzicom coś, czego po narodzinach malucha będzie im brakować najbardziej – czas wolny. Dobrym pomysłem może być więc chociażby kupienie im biletów na jakieś wydarzenie i zaoferowanie, że samemu zajmie się dzieckiem albo wynajęcie opiekunki, by świeżo upieczeni rodzice mieli choć chwilę na odpoczynek i spędzenie czasu we dwoje. 


Praktyczne rzeczy, których warto nauczyć dziecko w domu

Idealny prezent na dzień dziecka – jak go wybrać?

Chusta elastyczna: dlaczego warto ją mieć?

Originally posted 2021-04-05 13:41:43.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

propozycje prezentów dla dziecka

Jak wybrać prezent dla dziecka?

Praktyczne rzeczy, których warto nauczyć dziecko w domu

Praktyczne rzeczy, których warto nauczyć dziecko w domu