W czym pomaga termofor u niemowlaka?

termofor u niemowlaka

Młodzi rodzice, kompletując wyprawkę dla maluszka, bardzo często zastanawiają się nad zakupem termoforu. Taki produkt stosowany jest w celu złagodzenia bólu brzuszka u maleństwa, który zazwyczaj spowodowany jest kolką. Może on jednak pełnić wiele innych funkcji. Z tego powodu jest to produkt, w który warto się zaopatrzyć, ponieważ może być on przydatny w wielu różnych sytuacjach. Opiekunowie, którzy zastanawiają się nad jego zakupem, powinni zapoznać się z szerokim spektrum możliwości wykorzystania tego akcesorium. W czym pomaga termofor u niemowlaka? Podpowiadamy.

Czym jest termofor i dlaczego warto umieścić go w wyprawce niemowlaka?

Termofor to produkt, który wielu osobom kojarzy się z gumowymi ogrzewaczami wypełnianymi wodą wykorzystywanymi wiele lat temu. Obecnie jednak takie przedmioty niczym już nie przypominają tych produkowanych w ubiegłych latach.

Współczesny termofor dla niemowlaka jest w pełni bezpieczny dla malucha i dodatkowo atrakcyjny wizualnie. Obecnie takie produkty wykorzystywane są w tym samym celu co kiedyś, a więc ich zadaniem jest rozgrzewanie, łagodzenie bólu i rozluźnianie mięśni.

Nie ma jednak już obecnie ryzyka poparzenia malucha gorącą wodą, ponieważ wykorzystywane są w nich termiczne wkłady solne lub na przykład z pestek wiśni, które są dobrze zabezpieczone i schowane zazwyczaj w pluszowym pokrowcu. Dlatego obecnie dostępne na rynku termofory dla niemowlaków bardzo często swoim wyglądem przypominają pluszowe zabawki.

Czy termofor dla niemowlaka to najlepszy sposób na kolkę?

Opiekunowie, którzy zastanawiają się, w czym pomaga termofor i czy warto umieścić go w wyprawce noworodka, powinni wiedzieć, że najczęściej jest to produkt wykorzystywany w przypadku kiedy dziecko cierpi z powodu kolek.

Warto wiedzieć o tym, że kolka niemowlęca dotyka wiele maluchów, a rodzice bardzo często w takiej sytuacji nie są w stanie ulżyć dziecku w bólu. Dlatego jedną z możliwości złagodzenia bólu, rozgrzania i rozluźnienia mięśni jest wykorzystanie wówczas termoforu.

Jak wiadomo, ciepło wpływa rozluźniająco na mięśnie i daje ulgę maluchowi. Termofor przydatny jest jednak również w wielu innych sytuacjach, dlatego wciąż jest jednym z podstawowych elementów wyprawki malucha.

Kiedy sprawdzi się termofor dla niemowlaka?

Termofor dla niemowlaka sprawdzi się nie tylko w przypadku kiedy maluch będzie cierpiał z powodu kolek, ale również podczas przeziębienia czy spacerów. Termofor w trakcie infekcji może być stosowany jako okład łagodzący skurcze i bolące mięśnie.

Podczas spacerów zimową porą z kolei warto włożyć go pod kocyk, by stanowił dodatkowe źródło ciepła. W tym samym celu może być wykorzystywany również w domu, kiedy temperatura w pokoju wydaje się być zbyt niska.

Obecnie najchętniej kupowany termofor dla niemowląt to ten z pestek wiśni, który zapewnia naturalne nagrzewanie i jest skutecznym i bezpiecznym produktem, który może łagodzić różne dolegliwości. Nie emituje szkodliwych substancji i łatwo można go podgrzać na przykład w lodówce czy piekarniku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

ciekawostki o zwierzętach

46 super ciekawostek o zwierzętach

zero waste z dzieckiem

Jak ogarnąć zero waste z dzieckiem – top 10 wskazówek