w

Łóżeczko turystyczne dla dziecka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

łóżeczko turystyczne dla dziecka
łóżeczko turystyczne dla dziecka

Łóżeczko turystyczne dla dziecka – jak sama nazwa wskazuje – to rozwiązanie przewidziane dla tych rodziców, którzy często podróżują ze swoim maluchem. Dzięki takiemu produktowi mogą stworzyć dziecku komfortowe warunki snu niezależnie od tego, czy noc ma spędzić w hotelu, domku letniskowym, czy może u dziadków. Jak w takim razie wybrać najlepszy model? Jest kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę.

Rozmiar, waga i łatwość składania

Łóżeczko turystyczne ma sprawić, że podróżowanie będzie komfortowe, a dziecko będzie mogło liczyć na wygodę w nocy i spokojny sen. Przeglądając niektóre oferty dostępne na rynku, można jednak odnieść wrażenie, że producenci rzeczywiście skupiają się na udogodnieniach, które mają rozwiązać ewentualne problemy ze snem u dziecka w podróży. Niestety zapominają przy tym o najważniejszym – takie łóżeczko powinno być wygodne do przewożenia.

Oznacza to, że musi bez problemu mieścić się w bagażniku czy w szafie. W końcu co rodzicom po modelu, który może i jest wygodny, ale nie nadaje się do zabrania w podróż?

Ogromne znaczenie będzie mieć też łatwość i szybkość składania, szczególnie przy częstych podróżach. Jeśli trzeba poświęcić tym czynnościom dużo czasu, to zakup mija się z celem, nawet jeśli łóżeczko turystyczne wygląda pięknie, a maluchowi będzie w nim wygodnie.

Ostatnia ważna kwestia to waga łóżeczka. Może się wydawać, że nie powinna mieć ona dużego znaczenia – w końcu łóżeczko i tak będzie przewożone samochodem. Nie zawsze jednak uda się zaparkować tuż przy miejscu noclegu, nie wspominając już o sytuacjach, kiedy takie łóżeczko trzeba będzie wnieść na piętro. A wtedy waga będzie już mieć ogromne znaczenie.

Regulowana wysokość

W przypadku podróży z małym dzieckiem duże znaczenie dla mam może mieć to, by maluch znajdował się jak najbliżej nich. W takiej sytuacji warto sięgnąć po łóżeczko turystyczne dla dziecka z regulowaną wysokością nóg. Istnieje też druga opcja – niektóre modele wyposażone są w materac, który można umieszczać na dwóch poziomach – na wyższym, gdy dziecko jest młodsze i w niższy zaprojektowany z myślą o czasie, w którym dziecko będzie już w stanie samo siadać.

Wygodny materac

Niezbędnym elementem łóżeczka turystycznego będzie także materac. W przypadku wielu modeli dostępnych na rynku jest on dołączany do samego łóżeczka. Problem w tym, że takie materace często są wątpliwej jakości. Okazują się za cienkie albo za miękkie, a co za tym idzie – wcale nie zapewniają dziecku komfortowego snu. Warto więc liczyć się z tym, że i tak trzeba będzie dokupić odpowiedni materac.

Łóżeczko turystyczne dla dziecka a dodatkowe udogodnienia

Na koniec warto zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia, które mogą znacząco wpłynąć na komfort korzystania z łóżeczka.

Pierwsza taka rzecz to przewijak, który bardzo często znajduje się w zestawie. Na pewno okaże się ogromną pomocą podczas podróży, tym bardziej, że może posłużyć nie tylko do zmiany pieluszki malucha, ale i do każdorazowej zmiany ubranka.

A skoro już mowa o przewijaniu to kolejnym udogodnieniem z pewnością będą duże kieszenie, w których można przechowywać choćby pieluchy czy mokre chusteczki. Dzięki temu wszystkie niezbędne rzeczy rodzic będzie mieć od razu pod ręką, bez konieczności przetrząsania bagażu.

Warto łóżeczko turystyczne dla dziecka wyposażone w kółka. Wprawdzie nie jest to konieczność, ale możliwość łatwego przesuwania łóżeczka ze śpiącym w nim dzieckiem może okazać się ogromną pomocą szczególnie podczas nocy spędzanych na niewielkich przestrzeniach.

Ważnym elementem łóżeczka może być także odpinany bok. Sprawdzi się w momencie, gdy dziecko będzie już w stanie samodzielnie wchodzić i wychodzić z łóżeczka.

 

Originally posted 2022-03-30 12:04:47.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

mostek linowy

Mostek linowy to znakomite uzupełnienie placu zabaw

Gdzie na egzotyczne wakacje

Gdzie najlepiej na egzotyczne wakacje?