Jaki zegarek będzie najlepszy dla Twojego dziecka?

zegarek dla dziecka

Dzieci coraz więcej korzystają z telefonów czy komputerów. Bardzo dobrze wychodzi im zaznajamianie się z nawet bardzo skomplikowaną elektroniką. Czy wciąż jest im potrzebny kolejny elektroniczny gadżet w postaci zegarka? Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się czy zegarek dla dziecka to wciąż dobry pomysł na prezent!

Czy zegarki dla dzieci są potrzebne?

Od najmłodszych lat warto uczyć dziecko odpowiedzialności, a co za tym idzie również punktualności. Nawyk wracania do domu o odpowiedniej godzinie z pewnością zaprocentuje w przyszłości. Aby dziecko mogło bez przeszkód uczyć się punktualności, powinno mieć własny zegarek na rękę. Tylko wtedy może mieć wpływ na swoje zachowanie względem upływającego czasu.

Jeżeli ma telefon komórkowy, może to zrobić przy jego pomocy. Jednak takie kontrolowanie czasu nie zawsze jest proste. Najmłodsze dzieci często jeszcze nie dostały swojego pierwszego smartfona. W dodatku nasza pociecha może być roztargniona i zapominać go brać z domu. A jak już go weźmie, to zazwyczaj nosi telefon w plecaku. Po co podczas zabawy ją przerywać i wyjmować z plecaka telefon, skoro można mieć dokładny czas na zegarku na ręku? Dzięki niemu dziecko może w każdej chwili sprawdzić godzinę bez przerywania swoich aktywności. To zdecydowanie ułatwi mu pracę nad swoją punktualnością.

Przy wyborze zegarka dla najmłodszych dzieci unikaj bardzo drogich modeli

Maluchy często gubią różne rzeczy. Piórniki, zabawki, a nawet portfele – wszystko to może zostać przez nie zapomniane z przedszkola, szkoły czy szatni. Dlatego też kupując pierwszy zegarek dla dziecka warto postawić na model nieco tańszy, który nie będzie dużym obciążeniem dla naszego domowego budżetu, a co za tym idzie, nie będziemy mieć do naszego dziecka pretensji jeśli nieopatrznie zgubi lub zniszczy swój pierwszy czasomierz.

Na rynku pojawiło się mnóstwo modeli zegarków, które są dedykowane najmłodszym. Wiele z nich jest bardzo atrakcyjnych pod kątem wizualnym – ich design nawiązuje do znanych postaci z bajek i programów dla dzieci. Tego typu modele są szczególnie chętnie noszone przez najmłodszych i zwyczajnie podobają się dzieciom. Dlatego polecamy Ci wybrać pierwszy zegarek dla malucha, idąc na zakupy właśnie z nim. Jeżeli dziecko dostanie wymarzony model czasomierza, jest duża szansa na to, że będzie go z chęcią codziennie nosiło.

Pierwszy zegarek dla dziecka: analogowy czy elektroniczny?

Pierwszy zegarek dla dziecka bywa ważnym dla niego przedmiotem. To przecież symbol dojrzałości, który go codziennie uczy, jak być punktualnym. Pierwszy zegarek to również doskonała okazja, by pokazać najmłodszemu ile trwa sekunda, minuta, godzina i jak zmierzyć upływający czas. Aby zrobić to skutecznie i zainteresować malucha warto postawić na zegarek analogowy – śledząc ruch wskazówek po tarczy można wówczas połączyć naukę cyfr z uświadomieniem odmierzaniem czasu. Nauka obsługi analogowego zegarka może pozytywnie wpłynąć na rozwój naszego dziecka, a także uświadomienie sobie idei czasu. Warto przy tym pokazać maluchowi, że nie wszystko co go otacza musi być zelektronizowane. To dobre rozwiązanie stymulujące umysł dziecka do pracy.

Wybierając zegarek dla dziecka zwróć także uwagę na materiał, z którego wykonany jest pasek. Zdecydowanie odradzamy Ci zegarki dla dziecka zrobione na bransolecie. Nie dość, że może być niewygodny, to jeszcze jest duże ryzyko, iż szybko się zniszczy. Podobnie rzecz ma się z zegarkiem na skórzanym pasku. Może on równie szybko ulec przetarciu. Dobrym rozwiązaniem dla dzieci będą różne paski z tworzyw sztucznych.

Czy już wiesz, jaki zegarek powinieneś wybrać dla swojego dziecka? Mamy nadzieję, że szybko podejmiesz decyzję i razem z dzieckiem będziecie cieszyć się z nabytej przez niego umiejętności bycia punktualnym.

Niektóre informacje w artykule zaczerpnięte zostały ze strony marko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

burgery z karpia dla dzieci

(O)mega zdrowy posiłek dla dziecka? W jesiennym menu postaw na ryby

zabawa w wojnę

Twoje dziecko bawi się w wojnę? Nie ma powodu, by mu tego zabraniać!