Chusta elastyczna: dlaczego warto ją mieć?

nosidełka elastyczne, nosidelko elastyczne

Chusta do noszenia dziecka jest idealnym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą stworzyć mocną więź ze swoją pociechą, a także dla tych, którzy podczas wykonywania innych obowiązków, jednocześnie opiekują się maluchem. O ile w sklepach można znaleźć szeroki wybór tego typu produktów, to chusta elastyczna jest idealnym wyborem dla rodziców, który dopiero rozpoczynają swoją przygodę z chustonoszeniem.

Chusta elastyczna – największe zalety

Elastyczna chusta do noszenia dziecka jest znacznie łatwiejsza w obsłudze niż chusta tkana. Wszystko dlatego, że w pierwszej kolejności układa się ją na sobie, a dopiero potem tworzy kieszonkę, do której wkłada się dziecko. Nie jest więc konieczne wiązanie chusty razem z dzieckiem, jak to ma miejsce w przypadku tych tkanych. To jedna z największych zalet chusty elastycznej i ogromne ułatwienie dla rodziców, którzy do tej pory nie mieli styczności z tego rodzaju akcesoriami. Tym bardziej, że chusty liczą po kilka metrów długości, więc wiązanie ich wraz z dzieckiem może się na początku wydawać niezwykle trudnym zadaniem. Dzięki chuście elastycznej nie ma tego problemu, a rodzic może przećwiczyć jej wiązanie i tworzenie kieszonki odpowiedniej wielkości tak, by ciało dziecka było właściwie zabezpieczone podczas chustonoszenia.

Najlepsza na chłodne spacery

Chusta elastyczna jest także świetnym wyborem podczas spacerów w zimniejszych miesiącach. Wszystko dlatego, że poły chusty nie tylko krzyżują się na plecach malucha, ale dodatkowo dochodzi jeszcze jedna warstwa – kieszeń, którą przykrywa się plecy dziecka. Trzy warstwy materiału zapewniają więc doskonałe podparcie wiotkich jeszcze mięśni dziecka i sprawiają, że maluchowi jest nie tylko wygodnie, ale także, że jego ciało jest lepiej chronione przed zimnem.

chusta elastyczna : producenci 

Większość sklepów, które w swoim asortymencie posiadają chusty do noszenia dzieci, oferuje także te elastyczne. Wśród czołowych producentów wymienić można między innymi markę Tula czy LennyLamb. Chusty wysokiej jakości oferuje również Poofi oraz Haltex.


Zobacz też:

Idealny prezent na dzień dziecka – jak go wybrać?

Originally posted 2020-03-22 10:28:21.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Chusteczki Potette

Chusteczki dla niemowląt: ekologiczna rewolucja – sama zadecyduj, czym nawilżysz swoje chusteczki

prezent dla dziecka

Idealny prezent na dzień dziecka – jak go wybrać?