Jak wybrać prezent dla dziecka?

propozycje prezentów dla dziecka

Pewnie zdarzyła Ci się spędzić sporo czasu na wyborze idealnego prezentu dla dziecka, wydać niemałe pieniądze, a potem przekonać się, że wcale nie wywołał on zachwytu. Dosyć często powtarza się też scenariusz, w którym dziecko wprawdzie początkowo cieszy się z prezentu, ale po kilku minutach czy dniach zupełnie o nim zapomina. Nikt nie lubi wydawać pieniędzy na darmo. Propozycje prezentów dla dziecka są jednak tak różne, że trudno zdecydować się na ten jeden najlepszy. Na szczęście kilka praktycznych wskazówek znacznie ułatwi Ci podjęcie decyzji.

O czym warto pamiętać, zanim wybierzesz się na zakupy?

Może masz na oku jakieś propozycje prezentów dla dziecka, a może zupełnie nie wiesz, jak zabrać się za to zadanie. Obojętnie, jak jest w Twoim przypadku, musisz pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, stare metody wybierania prezentów już nie działają. Nie wystarczy, że pójdziesz do sklepu i sięgniesz po coś, co Ci się spodoba. Dzieci są bardzo na bieżąco z różnymi gadżetami i zabawkami i zdają sobie sprawę, co jest akurat modne. Działając na oślep, możesz zupełnie nie trafić w ich gust. Wbrew pozorom mały research też może okazać się niewystarczający. To, że jakaś zabawka jest akurat mocno reklamowana, wcale nie oznacza jeszcze, że to właśnie coś, co dziecko chciałoby dostać najbardziej. Jak więc podjąć decyzję? Najlepiej, jeśli zwrócisz uwagę na kilka kwestii. 

Jaka to okazja?

To podstawowe pytanie, na jakie musisz sobie odpowiedzieć, rozważając różne propozycje prezentów dla dziecka. Jeśli na przykład odwiedzasz swoich znajomych mających dziecko i chcesz dać mu prezent, nie musi to być nic wielkiego. Inaczej sprawa wygląda już, kiedy ma to być na przykład prezent świąteczny czy urodzinowy. 

Czego naprawdę chce dziecko?

Jeśli chcesz kupić dziecku coś, co naprawdę sprawi mu radość, nie ulegaj przekonaniu, że każdy prezent musi koniecznie być użyteczny. Dzieci chcą nie tylko się rozwijać, ale także po prostu dobrze się bawić. Jeśli nie wiesz, co takiego mogłoby spodobać się w danym przypadku, pomyśl, czy dziecko nie używa konkretnych zestawów. Może na przykład jest fanem klocków Lego albo wyścigów samochodowych? W takim wypadku dokupienie kolejnego zestawu na pewno będzie świetnym pomysłem. Nawet jeśli wydaje Ci się to mało oryginalne, to pamiętaj, że nie o oryginalność tu chodzi, ale głównie o sprawienie obdarowanemu radości. 

Czy to na pewno aktualne?

Obojętnie na jaki prezent się decydujesz – dodatek czy kolejny zestaw albo zupełnie nową, modną zabawkę – upewnij się, że to wciąż aktualny pomysł. Dzieci szybko zmieniają zdanie. Może się więc okazać, że ktoś, kto do tej pory mnóstwo czasu spędzał, budując z klocków, teraz praktycznie o nich zapomniał. Tak samo możliwe jest, że Twój fantastyczny pomysł na zabawkę zdążył przez ostatnie miesiące wyjść już z mody. Aktualność dotyczy zresztą jeszcze jednej kwestii – upewnij się, że wybrane przez ciebie propozycje prezentów dla dziecka są dostosowane do wieku. Nie kupisz przecież dwunastolatkowi prezentu dla dziesięciolatka. Tak samo jak złym rozwiązaniem będzie kupienie prezentu, do którego dziecko dopiero za kilka lat dorośnie. 

Dowiedz się, jakie propozycje prezentów dla dziecka wybrali inni

To ważna kwestia i to z dwóch powodów. Po pierwsze, pozwoli Ci uniknąć ryzyka zdublowania się z inną osobą. Nawet najbardziej fantastyczny prezent nie zrobi na dziecku wrażenia, jeśli otrzyma go podwójnie. Po drugie, takie rozeznanie wśród innych gości może okazać się dobrą inspiracją. Może jeden z gości kupuje grę, do której Ty możesz dokupić dodatek? 

A może karta podarunkowa?

Możesz Ci się wydawać, że karta podarunkowa to właściwie żaden prezent, a raczej pójście na łatwiznę. Nie zapominaj jednak, że ostatecznie chodzi o to, żeby dziecko było naprawdę zadowolone z prezentu. Nawet Twoje największe starania na niewiele się zdadzą, jeśli nie wpasujesz się w gust obdarowanego. Nie ma więc lepszego sposobu na zagwarantowanie, że wybór będzie trafiony, niż pozostawienie decyzji o prezencie samemu dziecku.

Originally posted 2021-03-13 15:30:40.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

bajka

Bajka „Goryl Grześ poznaje świat”

ciekawe prezenty na baby shower

Ciekawe prezenty na baby shower, czyli jak połączyć użyteczność z oryginalnością