Zdrowy sen noworodka

Komfort snu noworodka jest dla wszystkich rodziców istotny. Dlatego tak niepokojące jest, kiedy maluch zaczyna chrapać przez sen.
Przyczyn czemu niemowlę chrapie może być wiele.

Przeziębienie
To najczęstszy powód niespokojnego snu niemowlęcia, jego problemów z oddychaniem przez nos, a tym samym chrapania. Obrzęk śluzówek nosa, spływający do gardła katar mogą powodować chrapanie u dziecka.

Alergia
Obecnie bardzo dużo dzieci cierpi na alergie, począwszy od pokarmowych, na kontaktowych i wziewnych kończąc. Jednym z objawów uczulenia na tle alergicznym może być nieżyt nosa i niewielki, wodnisty katar. Może on powodować chrapanie u dziecka, kichanie, złe samopoczucie, w skrajnych przypadkach również podwyższoną temperaturę.

Jeśli niespokojny sen u noworodka i chrapanie będzie w znaczący sposób utrudniało dziecku sen i normalne funkcjonowanie, koniecznie będzie udanie się do lekarza. Zwłaszcza u noworodków chrapanie jest szczególnie niebezpieczne – może powodować bezdechy.

Rodzice są przeczuleni na punkcie zdrowia noworodków nie bez powodu. Drobna infekcja lub zbagatelizowanie pewnych objawów, może skutkować późniejszymi problemami ze zdrowiem dziecka, w skrajnych i trudnych przypadkach nawet zakończyć się zgonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *