W co ubierać dziecko wiosną?

Wiosna to okres, w którym przyroda budzi się do życia, pogoda staje się przyjemna, a chęci do energicznego spędzania czasu na dworze się zwiększają. Jednak aktywne zabawy na podwórku mogą generować niebezpieczeństwo zachorowania. Mimo pozornie ciepłej temperatury i słońca, wiatr może okazać się zagrożeniem. Dlatego, nie wolno dopuścić do przegrzania i przewiania dziecka. Sprawdźmy, jak ubierać dziecko na wiosnę.

Chroń przed przewianiem

Świecące słońce i wysoka temperatura pozornie wydają się bezpieczną pogodą, która nie generuje zagrożenia. Nie do końca jednak tak jest. Wiosna charakteryzuje się silnymi wiatrami, które mogę dziecko przewiać. Dlatego, warto ubierać dzieci w lekkie szaliki i czapki, które będą chroniły szyję i uszy. Dobrym sposobem jest stosowanie różnego rodzaju golfów, które pozwalają na niekorzystanie z szalików.

Chroń przed przegrzaniem

Przegrzanie dziecka jest bardzo niebezpieczne. Najlepszą opcją jest stosowanie ubrania na tzw. „cebulkę”, czyli warstwowe ubieranie dziecka. Chodzi o to, by stosować ciuchy, które można nosić i zdejmować swobodnie i niezależnie od siebie. Ważne jest, żeby warstwy można było ściągać w miarę potrzeby. Idealnie sprawdzają się koszulki, bluzy polarowe i kurteczki lub płaszcze przeciwdeszczowe.

Na nogi warto stosować spodnie i legginsy. Warstwy należy dostosować do aktywności dziecka. Jeżeli dużo biega, nie przesadzajmy z ilością ubrań. O tym, czy dziecko jest rozgrzane najlepiej świadczy jego kark. Warto sprawdzać czy nie trzeba zdjąć jakiejś warstwy ubrania przez dotknięcie karku ręką. Jeżeli stwierdzimy, że jest ciepły, zredukujmy ilość odzieży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *