Kuracja przeciw grzybicy

Kuracja przeciw grzybicy

Probiotyki są żywymi drobnoustrojami, które poprzez odpowiednie dawki maja korzystny wpływ na powrót do zdrowia. Probiotyki to dobroczynne bakterie, dzięki którym ilość dobrych bakterii w jelitach zwiększa się i powraca naturalna równowaga w organizmie poprzez podniesienie odporności. Najlepszym uzupełnieniem diety o Lactobacillus acidophilus będą suplementy: ProbioBalance, Acidophilus with Psylium lub AC Zymes .

U dorosłego człowieka w układzie pokarmowym istnieje około 100 bilonów bakterii, lecz ta ilość stosunkowo ulega zmianie przy ciągłym stresie, chorobach czy terapii antybiotykowej. Antybiotyki skutecznie likwidują wszystkie mikroorganizmy wraz z tymi pożytecznymi, wyjaławiają florę bakteryjną jelit, przez co przyczyniają się do rozwoju grzybicy w naszym organizmie. Doustne antybiotyki wytwarzają zanik albo zaburzenia w składzie mikroflory jelitowej i prowadzą do niedoboru witamin w organizmie.

Naturalny probiotyk to taki, który wywodzi się z mikroflory jelitowej człowieka, umie wtedy przeżyć w kwaśnym środowisku, a po dotarciu do jelit, zdoła przylgnąć do jego ścianki. Poprzez życie i rozmnażanie ma niezwykle korzystny wpływ na metabolizm w organizmie człowieka. Probiotyki uszczelniają ściany nabłonka jelitowego tak, aby nie przedostawały się przez nie do krwi szkodliwe substancje. Bakterie probiotyczne przedostają się w stanie żywym do jelita grubego, osiedlają się w nim i rozmnażają. Oddziałują w ten sposób na stan zdrowotny przewodu pokarmowego. Najczęściej stosowanymi probiotykami są rozpuszczalne frakcje błonnika pokarmowego – inulina i oligofruktoza, występujące w wielu roślinach, na przykład: pomidorach, cykorii, porach, cebuli, czosnku, szparagach, bananach czy orzechach ziemnych. Badania wykazują, że obecność tych substancji w organizmie polepsza wchłanianie wapnia i magnezu z przewodu pokarmowego.