Odpowiednie Diety

Odpowiednie Diety

Piękne i zdrowe ciało to nie tylko stosowanie całej gammy kosmetyków oraz aktywny tryb życia. Znaczny wpływ na poprawę naszego zdrowia i urody może mieć pokarm, który spożywamy. Jedzenie za dużo lub złe odżywianie się może prowadzić do wyniszczenia naturalnej piękności drzemiącej w każdej z nas. Trudno byłoby dopasować odpowiednie żywienie dla każdego człowieka, ale poniższe wskazówki mogą okazać się strzałem w dziesiątkę dla wielu kobiet, które chcą wyglądać pięknie i czuć się zdrowo.

Wszyscy wiemy, że większość owoców i warzyw posiada właściwości, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Wiele z nich pozytywnie wpływa na naszą urodę – posiadając antyoksydanty, które na przykład mogą bardzo dobrze wpływać na oczyszczanie twarzy. Są to naturalne i skuteczne sposoby walki z problemami skóry, którymi większość z nas nawet się nie przejmuje (przebarwienia skóry, trądzik, rozstępy). Do grupy warzyw zawierających największą ilość antyoksydantów zalicza się na przykład pomidory i kantalupy. Oczywiście prawdą jest fakt, że najlepsze właściwości lecznicze posiadają warzywa, które są mniej popularne. Przykładem mogą być brukselki, brokuły oraz szpinak, które posiadają cały szereg witamin wspomagających codzienne zabiegi kosmetyczne (gojenie się skóry po depilacji, walka z trądzikiem, pozbywanie się cellulitu etc.).

Witaminy występujące w warzywach i owocach są równie skuteczne, co składniki znajdujące się w kosmetykach naturalnych. Przede wszystkim zwracajmy uwagę na pokarmy zawierające spore ilości beta karotenu (witaminy A), witaminy C oraz witaminy E. Pamiętajmy o rybach, które bogate są w omega-3 pomagające w walce z łysieniem, problemami skórnymi, a także z nadmiarem tkanki tłuszczowej gromadzącej się pod naszą skórą. Nie zapominajmy o zielonej herbacie, która jest bardzo skuteczna przy walce z nadwagą. Niektóre badania dowodzą, że herbata może pomóc nawet w walce z rakiem!.