Dlaczego warto rzucić palenie?

Dlaczego warto rzucić palenie?

Jeśli do tej pory żadne sensowne, zdrowotne argumenty nie przekonały cię do rzucenia palenia, powinnaś pomyśleć o tym jak bardzo szkodliwe jest palenie dla twej urody. Twoje cera, włosy, oddech, paznokcie na pewno zyskają na rzuceniu nałogu. Palenie jest coraz mniej popularne, a twój portfel na pewno ci za to podziękuje. Palacz z 30 letnim stażem puszcza z "dymkiem" min. 4000- 5000 zł. Jeśli właśnie uruchomił ci się w głowie przelicznik to bardzo dobrze.

Argumentów "za" jest naprawdę sporo, oczywiście poza tym najważniejszym jakim jest zdrowie. Wymieńmy pięć przekonujących powodów, dla których warto to zrobić.

Pachnące, smaczne pocałunki

Zamiast oddechu palacza i uczucia nieświeżości w ustach, zyskasz świeżość i bielsze zęby i zdrowsze dziąsła i język. Pozbędziesz się uporczywego kaszlu "palacza". Unikniesz wielu chorób i infekcji układu oddechowego. Całowanie niepalącej jest poza tym o wiele przyjemniejsze.

Młodszy wygląd

Już w kilka tygodni po porzuceniu nałogu odczujesz wyraźną poprawę cery. Cera palacza jest poszarzała i ziemista. Porzucenie papierosów pozwoli na odzyskanie różowego kolorytu cery, to wszystko dzięki uwolnieniu się od toksyn. Poza tym zdrowa cera szybciej wchłania wszelkiego rodzaju kosmetyki i kremy. Nareszcie maseczki do regeneracji twarzy będą miały sens.

Piękne paznokcie

Paznokcie palaczki mają jasnożółtą barwę. Zresztą palce również. Rzucenie nałogu pozwoli odzyskać normalny kolor skóry i płytki panzokciowej. Poza tym staną się one mniej kruche i łamliwe. Dodatkowym plusem jest również to, że lakier na paznokciu osoby niepalącej trzyma sie znacznie dłużej.

Łagodnieją zmarszczki

Uwolnione od tytoniu naczynia krwionośne mają lepsze ukrwienie. Są lepiej dotlenione. Twarz zyska łagodniejszy wygląd. A zmarszczki palacza (nad górną wargą) znacznie się zmniejszą. Wprawdzie nie znikną (to może uczynić tylko chirurgia plastyczna), ale na pewno znacznie się spłycą.

Pachnące mocne włosy

We włosach odkłada się większość toksyn papierosowych osoby palącej. Włosy po odstawieniu papierosów staną się bardziej błyszczące. Zaczną się lepiej układać, a nałożona na nie farba na pewno lepiej się wchłonie. I co najbardziej odczuwalne, nasze włosy przestaną najzwyczajniej w świecie śmierdzieć papierosami.