ubranka dla dzieci

Najlepsze ubranka niemowlęce na lato

Lato rządzi się swoimi prawami również w odniesieniu do garderoby. Na ciepłe miesiące trzeba bowiem mądrze skompletować zawartość szafy, taki by upał nie stał się przeciwnikiem, a dzieciom było wygodnie i przewiewnie, nawet w bardzo gorące dni. To wyzwanie dla rodziców, dlatego warto by poznali oni kilka dobrych rad, z których mogą skorzystać, wybierając ubranka dla swoich pociech.

Ubranka dla niemowlaka na lato

W przypadku wybierania ubranek dla niemowlaka na lato kluczowy jest rodzaj tkaniny. Ubranka powinny być przewiewne, a zatem najlepiej kupić takie rzeczy, które są uszyte z bawełny oraz lnu. Należy jak ognia unikać ubranek, które w swoim składzie mają sztuczne tkaniny, takie jak poliester albo akryl. Takie ubranka mogą naprawdę pięknie wyglądać, jednak nie nadają się nawet do spania. Przykładowo śpioszki dla dziecka, w których składzie jest poliester, to ubranko, w którym dziecku podczas snu będzie bardzo gorąco. A to mocno obniża komfort spania i sprawia, że dziecko jest niespokojne i wierci się.

Jakie buty dla dziecka na lato?

Jeżeli chodzi o zakup bucików na lato, to dopóki maluszek nie podejmuje próby samodzielnego wstania lub chodzenia, powinien jak najwięcej czasu spędzać na bosaka. Jeżeli na dworze jest ciepło, dziecko naprawdę nie potrzebuje butów, wystarczą mu przewiewne bawełniane skarpeteczki. Jeżeli niemowlak w czasie letnich miesięcy zaczyna uczyć się chodzić, warto kupić mu takie obuwie, która zostanie polecone w obuwniczym sklepie dziecięcym przez sprzedawcę, który dobrze zna się na tym temacie.

Ochrona główki dziecka

Bardzo ważne jest również to, aby prawidłowo chronić główkę dziecka przed promieniami słonecznymi. Dlatego właśnie maluszkowi zawsze trzeba zakładać czapkę z daszkiem albo kapelusik. Oczywiście, pomimo tego że dziecko ma na głowie założoną czapkę, buzia maluszka zawsze powinna być nasmarowana kremem z wysokim filtrem. To bardzo ważne, aby od małego to praktykować, bo chroni się w ten sposób skórę przed destrukcyjnym wpływem promieniowania UVA i UVB.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *