Jak ubierać dziecko na wiosnę?

 

Wiosna to pora roku, na której nadejście czeka chyba każdy. Mrozy i śniegi nas męczą, nie dziwi zatem, że nie możemy doczekać się cieplejszej temperatury i rozgrzewającego słoneczka. Wiosna potrafi być jednak zdradliwa. To okres, w którym temperatury są wysokie, ale zazwyczaj odczuwany jest dość silny wiatr. Taka kompilacja może wywoływać przeziębienia i choroby. Sprawdźmy, jak ubierać dzieck na wiosnę.

Na cebulkę
Powiedzenie „na cebulkę” zna chyba każdy. Oznacza to ubieranie warstwowe, tak, żeby dziecko było chronione przed zimnem, ale w razie potrzeby można było łatwo dostosować jego ubiór do zbyt dużego ciepła poprzez zdjęcie warstwy ciuchów. Chłody są groźne, ale równie niebezpieczne wiosną jest przegrzanie. Zbyt ciepłe ubranie powoduje zgrzanie i spocenie dziecka, a silne wiatry w tym czasie mogą go przewiać. To pierwszy krok do złapania choroby. Ubiór „na cebulkę” pozwala dostosowywać stopień ochrony przed zimnem do panujących warunków atmosferycznych.

Ubiór dostosuj do aktywności dziecka
Niezwykle ważne jest żeby dostosować ilość warstw dziecka do jego aktywności. Dziecko znajdujące się w wózku należy ubrać w jedną warstwę więcej niż sami zakładamy na siebie. Jako, że znajduje się ono w biernej pozycji leżącej lub siedzącej, potrzebuje lepszej ochrony przed zimnem. Dziecko, które spaceruje obok nas w naszym tempie, należy ubrać tak samo. Największe zagrożenie czeka na dzieci, które spędzają czas aktywnie, biegają i skaczą ciesząc się z uroków budzącej się do życia przyrody. Takie dzieci szybko się rozgrzewają, a tym samym należy je ubrać warstwę mniej, żeby nie doszło do przegrzania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *