Gdzie powinno spać niemowlę w ciągu dnia?

Słodki mały bobas… gdzie powinno spać niemowlę w ciągu dnia?
Nie od dzisiaj wiadomo, że każda młoda mama i ta bardziej doświadczona kocha swoje dziecko ponad wszystko. Chciałaby być przy nim bez przerwy, mieć je na oku a najlepiej za malucha „oddychać”. Jednak nie zapominajmy o tym, że mała dzidzia, jak i dzielna mama potrzebują snu i tak zwanego spokoju.
Zadajemy sobie pytanie „gdzie powinno spać niemowlę w ciągu dnia”? W łóżku rodziców? W wózku? A może w nosidełku ? Jeśli to możliwe uczmy i przyzwyczajajmy nasze dzieci do własnego komfortowego miejsca. Stwórzmy azyl, gdzie dziecko może słodko pospać w swoim łóżeczku, pokoju obok. Zapewnijmy mu ciszę z dala od hałaśliwych garnków w kuchni, zamknijmy drzwi do łazienki, po co słuchać piorącej pralki. Nie kładźmy dziecka na naszym łóżku, nie okrywajmy dziecka wielką kołdrą i na to jeszcze kocem. Zawsze myślimy o bezpieczeństwie dziecka i komforcie wszystkich domowników.
Mamo! Ty też pomyśl o sobie. Odpocznij, wykorzystaj czas kiedy dziecko śpi. Połóż się, poczytaj, wskocz do wanny na 15 min bez zbędnych wyrzutów sumienia. Twój instynkt i tak będzie czuwał i nasłuchiwał twojego dziecka. A ty będziesz zrelaksowana i gotowa do dalszych zadań.
Czy już wiesz, gdzie powinno spać niemowlę w ciągu dnia?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *