Czemu niemowlę budzi się w nocy?

 

Czemu niemowlę budzi się w nocy? To z pewnością jedna z najczęstszych pytań, które zadają sobie mamę małych bobasów. Przyczyn tak naprawdę może być wiele, jednak w dzisiejszym artykule przedstawimy trzy najważniejsze.

DLACZEGO NIEMOWLĘ BUDZI SIĘ W NOCY? – TRZY NAJWAŻNIEJSZE POWODY

Po pierwsze: temperatura

Bardzo często nieświadomie przegrzewamy dzieci. Jest to problem, który towarzyszy mamą od lat. Jeżeli dziecko się wierci lub jest spocone, warto nieco obniżyć temperaturę. Przed snem można również wywietrzyć sypialnie, aby niemowlakowi lepiej się spało. Optymalna temperatura w pokoju dziecka nie powinna przekraczać 22 stopni. Wielu lekarzy podkreśla, żeby wynosiła około 20 stopni.

Po drugie: smoczek

Niemowlę jest niezwykle przyzwyczajona do tego, aby wstać w nocy smoczek, który niestety podczas snu często wypada. Jak temu zaradzić? Wiele mam daje do łóżeczka kilka smoczków tak, aby dziecko zawsze miało je w zasięgu rączki lub odzwyczaja dzieci od jego używania.

Po trzecie: brak wygody

Czytając różne poradniki, możemy zauważyć, jak wiele rzeczy powinno znajdować się w łóżeczku dziecka. Kocyk, poduszki ochraniacze, kołderki, misie — nadmiar tych rzeczy może powodować dyskomfort, dlatego należy ograniczyć je do minimum.

Późniejszym wieku dzieci również boją się samotności albo płaczą z powodu wychodzących ząbków. Warto co jakiś czas sprawdzać, czy dziecko nie ma gorączki, aby mieć całkowitą pewność, że nic mu nie zagraża.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *